Instalacje fotowoltaiczne: wycena, projektowanie, montaż i serwis

[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

Dlaczego fotowoltaika?

W połowie lat 90. XX w. na świecie nastąpił gwałtowny rozwój zarówno elektrowni fotowoltaicznych, stosowanych jako instalacje domowe, jak i instalacji komercyjnych. Zjawisko to związane było z wystąpieniem dużych problemów z dostawami ropy naftowej i gazu ziemnego, problemów związanych z globalnym ociepleniem oraz poprawą pozycji ekonomicznej fotowoltaiki (PV) w stosunku do innych technologii energetycznych.

Korzyści płynące z instalacji PV:

Największą korzyścią instalacji PV jest możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną, nawet o 80-90%.

Instalacja PV to również niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej.

Doskonałym rozwiązaniem obniżającym zarówno koszty prądu jak i ogrzewania domu jest połączenie funkcjonalne instalacji PV z elektrycznym ogrzewaniem domu (np. z pompami ciepła, promiennikami na podczerwień, elektrycznym ogrzewaniem podłogowym). 

Inne korzyści to:

– używanie zasobów naturalnych i czystej energii
– długoterminowe korzyści ekonomiczne
– prosta instalacja i konserwacja, stabilny system
– umiarkowane koszty, odpowiednie dla różnych obiektów.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”2281″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row bg_attachment=”scroll” css=”.vc_custom_1462732768246{margin-bottom: 30px !important;}”][vc_column][vc_tta_accordion style=”outline” active_section=”1″][vc_tta_section title=”Wymagania techniczne?” tab_id=”1462718172355-89f82983-80b0″][vc_column_text] Instalacja fotowoltaiczna pozwala na zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Systemy fotowoltaiczne pozyskujące energię słoneczną wykorzystują soczewki lub lustra tak, aby wyłapać i skupić duży obszar światła słonecznego w niewielkiej wiązce.

Dlatego tak ważne jest określenie w miejscu inwestycji stopnia nasłonecznienia, stopnia zacienienia, sposobu budowy dachu, warunków geograficznych, wymagań technologicznych i projektowych. Wszystkie te informacje mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa instalacji PV oraz zapewnienia jej najwyższej efektywności.

Możliwe są następujące warianty montażu instalacji PV:

-montaż na dachu skośnym budynku lub na dachu płaskim (również na dachu mieszanym)

-montaż obok budynku – instalacja wolno-stojąca

-montaż instalacji na elewacji budynku

-montaż instalacji jako wiaty lub stanowiska parkingowego

[/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Cena instalacji?” tab_id=”1462718172442-19878ab5-2284″][vc_column_text]Instalacja fotowoltaiczna jest dosyć dużym wydatkiem dla budżetu domowego, ale pozwala obniżyć nawet o 95% koszty opłat za energię elektryczną. W kilka lat koszty montażu instalacji PV się zwracają, a biorąc pod uwagę, że instalacja PV działa długie lata, traktujemy ją jak bardzo dobrą inwestycję, również na przyszłość.

Ceny ustalane są po wizycie naszego doradcy w miejscu inwestycji. Po zebraniu wszystkich informacji w ramach naszego audytu wycenimy i zaprojektujemy odpowiednią instalację, biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne miejsca inwestycji, nasłonecznienie, występujące miejsca zacienienia itp. [/vc_column_text][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Pytania?” tab_id=”1462718280002-56e150ce-3a13″][vc_column_text]W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Nasz zespół przygotuje ofertę indywidualną. Możliwa jest również pomoc w sprawach formalnych. [/vc_column_text][/vc_tta_section][/vc_tta_accordion][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]Zajmujemy się także serwisowaniem istniejących już instalacji fotowoltaicznych. Zapraszamy do kontaktu!

Czysta energia ze słońca to nasza przyszłość!

ODKRYJ JĄ Z NAMI JUŻ DZISIAJ![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Kategoria

Nowe artykuły

Znajdź interesujący temat

Kontakt z nami

Kontakt z nami

Wypełnij formularz    Rondo Organizacji Narodów Zjednoczonych 1, piętro 10
    00-124 Warszawa

    2 oddział:
    Budy Siennickie 61, 05-190 Nasielsk

    Copyright @ 2022 sozoenergia.pl Wszelkie prawa zastrzeżone