Instalacje fotowoltaiczne: wycena, projektowanie, montaż i serwis

Dlaczego fotowoltaika?

W połowie lat 90. XX w. na świecie nastąpił gwałtowny rozwój zarówno elektrowni fotowoltaicznych, stosowanych jako instalacje domowe, jak i instalacji komercyjnych. Zjawisko to związane było z wystąpieniem dużych problemów z dostawami ropy naftowej i gazu ziemnego, problemów związanych z globalnym ociepleniem oraz poprawą pozycji ekonomicznej fotowoltaiki (PV) w stosunku do innych technologii energetycznych.

Korzyści płynące z instalacji PV:

Największą korzyścią instalacji PV jest możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną, nawet o 80-90%.

Instalacja PV to również niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej.

Doskonałym rozwiązaniem obniżającym zarówno koszty prądu jak i ogrzewania domu jest połączenie funkcjonalne instalacji PV z elektrycznym ogrzewaniem domu (np. z pompami ciepła, promiennikami na podczerwień, elektrycznym ogrzewaniem podłogowym). 

Inne korzyści to:

– używanie zasobów naturalnych i czystej energii
– długoterminowe korzyści ekonomiczne
– prosta instalacja i konserwacja, stabilny system
– umiarkowane koszty, odpowiednie dla różnych obiektów.

Instalacja fotowoltaiczna pozwala na zamianę energii słonecznej na energię elektryczną. Systemy fotowoltaiczne pozyskujące energię słoneczną wykorzystują soczewki lub lustra tak, aby wyłapać i skupić duży obszar światła słonecznego w niewielkiej wiązce.

Dlatego tak ważne jest określenie w miejscu inwestycji stopnia nasłonecznienia, stopnia zacienienia, sposobu budowy dachu, warunków geograficznych, wymagań technologicznych i projektowych. Wszystkie te informacje mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa instalacji PV oraz zapewnienia jej najwyższej efektywności.

Możliwe są następujące warianty montażu instalacji PV:

-montaż na dachu skośnym budynku lub na dachu płaskim (również na dachu mieszanym)

-montaż obok budynku – instalacja wolno-stojąca

-montaż instalacji na elewacji budynku

-montaż instalacji jako wiaty lub stanowiska parkingowego

Instalacja fotowoltaiczna jest dosyć dużym wydatkiem dla budżetu domowego, ale pozwala obniżyć nawet o 95% koszty opłat za energię elektryczną. W kilka lat koszty montażu instalacji PV się zwracają, a biorąc pod uwagę, że instalacja PV działa długie lata, traktujemy ją jak bardzo dobrą inwestycję, również na przyszłość.

Ceny ustalane są po wizycie naszego doradcy w miejscu inwestycji. Po zebraniu wszystkich informacji w ramach naszego audytu wycenimy i zaprojektujemy odpowiednią instalację, biorąc pod uwagę uwarunkowania geograficzne miejsca inwestycji, nasłonecznienie, występujące miejsca zacienienia itp.

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt. Nasz zespół przygotuje ofertę indywidualną. Możliwa jest również pomoc w sprawach formalnych.

Zajmujemy się także serwisowaniem istniejących już instalacji fotowoltaicznych. Zapraszamy do kontaktu!

Czysta energia ze słońca to nasza przyszłość!

ODKRYJ JĄ Z NAMI JUŻ DZISIAJ!